Pareizticīgo un katoļu baznīcas vienojas tradicionālo vērtību aizsardzībai


00602_inx960x640

Sociālistiskās Kubas galvaspilsētas Havannas lidostā 12.02.2016 notika vēsturiska Krievijas pareizticīgo patriarha Kirila un Romas katoļu pāvesta Franciska I tikšanās. Šī ir pirmā abu kristiešu baznīcu vadītāju tikšanās kopš to dibināšanas jeb pēc kristiešu sadalīšanās katoļos un pareizticīgajos. Tikšanās iemesls – saspīlētā starptautiskā situācija (kas var pāraugt lielā pasaules karā, tai skaitā arī kodolkarā) un kristiešu vajāšanas pasaulē, kas pieņemas spēkā (piemēram, Irākā pēc ASV iebrukuma kristiešu skaits ir samazinājies no 2,5 miljoniem cilvēku līdz 150 tūkstošiem).

Tikšanās laikā patriarhs un pāvests parakstīja kopēju paziņojumu, kurā visa cita starpā nofiksēja vienotu pareizticīgo un katoļu kristiešu sapratni par ģimeni, kas stipri atšķiras no tās sapratnes, kuru visai pasaulei mēģina uzspiest izvirtuļi ar ASV, Lielbritāniju un Nīderlandi priekšgalā, un ko ir pieņēmušas daudzas t.s.”protestantu” draudzes, tādējādi apliecinot savu pseidokristietīgo, antikristietīgo un arī antisabiedrisko dabu.

Kopējā pareizticīgo un Romas katoļu baznīcu paziņojumā ir teikts sekojošais:

“19. Ģimene ir dabisks cilvēka un sabiedrības dzīves centrs. Mēs esam norūpējušies par ģimenes krīzi daudzās valstīs. Pareizticīgie un katoļi, kuriem ir vieni un tie paši priekšstati par ģimeni, ir aicināti liecināt par ģimeni kā ceļu uz svētumu, kas ir laulāto uzticība viens otram, to gatavība bērnu radīšanai un audzināšanai, starppaaudžu solidaritāte un cieņa pret nevarīgajiem.

20. Ģimenes pamats ir laulība kā brīvā mīlestībā un uzticībā balstīta savienība starp vīrieti un sievieti. Mīlestība nostiprina viņu savienību, māca pieņemt vienam otru kā dāvanu. Laulība tā ir mīlestības un uzticības skola. Mēs nožēlojam, ka citas kopā dzīvošanas formas tiek pielīdzinātas šai savienībai, bet svētās bībeliskās tradīcijas priekšstati par mātišķumu un tēvišķumu kā par īpašu vīriešu un sieviešu aicinājumu tiek stumti laukā no sabiedriskās apziņas.“

Viss pareizticīgo patriarha un Romas katoļu pāvesta kopējā paziņojuma teksts pieejams te: http://www.patriarchia.ru/db/text/4372074.html ; http://en.radiovaticana.va/news/2016/02/12/joint_declaration_of_pope_francis_and_patriarch_kirill/1208117

Avoti:
http://www.patriarchia.ru/db/text/4373006.html
http://en.radiovaticana.va/news/2016/02/15/popes_meeting_patriarch_common_concern_destiny_mankind/1208753
http://en.radiovaticana.va/news/2016/02/12/joint_declaration_of_pope_francis_and_patriarch_kirill/1208117
http://www.patriarchia.ru/db/text/4372074.html

Šis ieraksts tika publicēts Aktualitātes. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s