Par Ukrainas valdošo aprindu prāta spējām


00583_1401452546_bo4lnetiyaerkc8Amerikāņi ir spiesti strādāt ne tikai ar neliešiem, bet arī ar muļķiem. Jaceņuks, Porošenko un pārējie [Ukrainas politiķi] nav spējīgi rīkoties ne tikai Ukrainas interesēs, bet pat paši savās interesēs. Viņi nav cilvēki, bet gan funkcijas, pielikums ASV plāniem. Vai amerikāņiem ir ietekme uz Ukraina varu? Tā pat nav ietekme – amerikāņi vienkārši vada Ukrainas varu, viņi nolemj, kurš būs prezidents, premjerministrs, ministrs. Katrā ministrijā sēž tā saucamie padomnieki, bet ES un ASV pilsoņus jau pat norīko par ministriem.

Konkrētajā gadījumā runa iet par tiešu ārējo vadību, pie tam par tiešu nemaskētu ārējo vadību. Visur, kur vien iespējams, tiek nosēdināts ASV pārstāvis, kurš vai nu kontrolē Ukrainas varu vai vienkārši veic vadību tās vārdā. Jā, Porošenko un Jaceņuks ir kara noziedznieki un muļķi, bet viņi paši tur ielīda un tagad viņiem vairs nav izejas. Viņi tikai retranslē lēmumus. Pašreiz Ukrainas prezidents ir tikai izkārtne. Ja man būtu jāizdomā kā lai viņš izkļūst no šīs situācijas sveiks un vesels, tad es to nevarētu izdarīt.

Porošenko kā pietiekami veiksmīgs biznesmenis, kurš zināja kā strādā politiskie mehānismi, pietiekami ilgi apgrozījās Ukrainas politikā un tāpat iegāza gan sevi, gan Ukrainas tautu. Ja kāds ilgi ir apgrozīsieties futbolistu vidū, tas vēl nenozīmē, ka viņš ir kļuvis par futbolistu.

Kā vispār radās tādi cilvēki kā Porošenko? Viņi biznesā atnāca 1990-o gadu sākumā, kas vien liecina par noteiktu neadekvātumu, jo 1990-o gadu sākumā uz biznesu gāja cilvēki ar pazeminātām pašsaglabāšanās sajūtām un paaugstinātu pašvērtējumu. Viņi bija gatavi riskēt ar visu dēļ apšaubāma prieka nopelnīt dažus miljonus dolāru (par miljardiem runa sāka iet jau vēlāk). Un viņi vienkārši neticēja, ka ar viņiem var notikt kaut kas slikts. No šo cilvēku vidus izdzīvoja 1 no 10, bet viņi tā arī nesaprata, ka tas notika tīri nejauši. Tā vietā viņi iedomājās, ka ir nu ļoti gudri, lai gan daudzi, kuri kopā ar viņiem sāka biznesu, jau guļ zem zemes.

Tieši tāpat Porošenko un kompānija pēc tam tālāk rīkojās arī politikā, tāpēc visa Ukrainas politikas patiesā jēga ir ļoti vienkārša. Bija impērijas centrs Maskavā, kurš vadīja provinci, kuras vadība sēdēja Kijevā. Noteiktu iemeslu dēļ centrs pazuda un PSRS sabruka. Ko darīt, neviens nezin, kā vadīt, arī nezin, bet ir iespējams visu izzagt. Pie tam Maskavai nevar paprasīt, ko drīkst zagt, bet ko nedrīkst, jo tad neatļaus, bet, ja saimnieki sēdēs Vašingtonā, tad viņi, pirmkārt, ir stiprāki (vismaz tā tas bija 1990-o gadu sākumā) un, otrkārt, viņi ir tālu, tāpēc tiem pēc būtības ir vienalga, kas notiek provincē.

Ukraiņu politiķi [tāpat kā Latvijas un citu pseidovalstu stulbeņi] nepamanīja to mirkli, kad amerikāņi sāka zaudēt savu globālo dominējošo stāvokli. Nepamanīja arī kā ES sāka jukt un brukt. Tā vietā viņi ieleca aizejošā vilciena pēdējā vagonā, kad vilciens jau bija apstājies un lokomotīve tam bija atkabināta.

Runāt par pašreizējās Ukrainas varas pārstāvjiem kā par veiksmīgiem cilvēkiem, kuriem ir izdevies nozagt miljardus, arī nevar. Viņi nav Fords, kurš izgudroja automašīnu, uzbūvēja rūpnīcu, izgudroja konveijera sistēmu, izdomāja veidu kā maksāt saviem strādniekiem pietiekami lielas algas, lai viņi pēc tam pērk viņa automašīnas, un tādā veidā tika pie milzu bagātībām. Porošenko neizgudroja konfektes, viņš tās nozaga, bet tam daudz prāta nevajag.

Ne velti miliči, kuri nav nekādi akadēmiķi, viegli un vienkārši ķer kriminālnoziedzniekus, jo tie ir cilvēki ar zemāku intelektuālās attīstības līmeni. Ja parādās kāds patiešām talantīgs kriminālnoziedznieks, tad viņš strādā visu mūžu un tikai pēc nāves par to uzzin, un arī ne vienmēr. Pārējos viegli un regulāri noķer. Līdzīgi ir Ukrainas politikā – sīkiem kriminālnoziedzniekiem vienkārši izdevās būt īstajā laikā īstajā vietā.

Rostislavs Iščenko, ukraiņu politologs, Sistēmiskās analīzes un prognozēšanas centra prezidents
/02.01.2016/

Avots:
http://cont.ws/post/173335

Šis ieraksts tika publicēts Prakse. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s