Kāpēc lielbagātnieki iepludina Eiropā bēgļus


00551_EnjoyCapitalismSticker1aBēgļu problēmas sakarā rodas jautājums, kurš patiesībā iznīcina mūsdienu pasauli – sliņķi, kuri pieprasa pabalstus, vai arī lielbagātnieki. Rakstnieks Mihails Vellers publicēja rakstu par bēgļu problēmu Eiropā (“Хоронить заказывали?” – http://uinp.info/russkaya_vesna_proekt/mihail_veller_horonit_zakazyvali_ ) un šis raksts guva plašu izplatību.

Īsi atstāstot, Vellera raksta saturs ir sekojošs: 1. Krievija ar Eiropu ir vienota kultūras – ideoloģiskā telpa, bet migranti ir iebrukuma armijas avangards šai telpā. Migranti brauc nevis, lai izšķīstu eiropiešos, bet gan lai izšķīdinātu sevī Eiropu.

2. Pašreizējo Eiropas problēmu avots ir kontrkultūra, kura ir iekarojusi Eiropu. 1950ajos gados “bitņiki” (Beatniks vai The Beats) – saujiņa homoseksuālistu un narkomānu ar asociāliem uzskatiem un radošām tieksmēm izveidoja kontrkultūras ētiku un estētiku. Pēc tam 1960ajos gados hipiji kanonizēja kontrkultūru, 1970ajos gados nēģerus tiesībās pielīdzināja baltajiem un pēc tam parādījās darbi, kuros tika pausta nepieciešamība stiprajai un strādājošajai sabiedrības daļai sponsorēt vājo un nestrādājošo. Pēc tam tas izvērtās visu mazākuma sociālo grupu (sākot no seksuālajām un beidzot ar reliģiskajām) sevis nostiprināšanā uz vairākuma rēķina. Gala rezultātā kreisie un izvirtuļi izkropļoja ģimenes institūtu, feministes ieviesa sieviešu individuālismu, dzimstība kritās, bet no bijušajām kolonijām, kurās “200 gadus atpakaļ mežoņi ēda viens otru un pārdeva verdzībā baltajiem”, sāka pieņemt un  labiekārtot uz sava rēķina migrantus.

3. Pie tam afrikāņi un arābi, pirmkārt, ir dumjāki par baltajiem eiropiešiem un, otrkārt, neidentificē sevi ar Eiropas valstu nācijām, kurās dzīvo. Viņi sevi uzskata “pirmkārt par musulmaņiem, pēc tam par pakistāniešiem un tikai pēc tam par Lielbritānijas pilsoņiem.” Rezultātā atliek vēl tikai 10 – 15 gadi un musulmaņu vairākums Eiropā izveidos šariata zonas. Savukārt Eiropas politiķi dēļ labdabīgas muļķības un liekulības nevēlas atzīt, ka problēma ir tieši svešā un agresīvā identitātē.

4. Eiropa piespiež savas tautas visādi apspiest savus pašsaglabāšanās instinktus tur, kur tas vēl ir, un sajaukties ar migrantiem. Un tas ir nekas cits kā tikai sabiedrības nāves alkas, tieksme uz pašiznīcināšanos. Visi mīl un novērtē nevis tagadējos impotentos eiropiešu kropļus, bet gan viņu dižos senčus, kuri radīja visskaistāko, visvarenāko un visdižāko civilizāciju cilvēces vēsturē.

Visu augstāk minēto gribētu papildināt ar dažiem saviem komentāriem.

Pirmkārt, tieksme mazākumam dzīvot uz vairākuma rēķina, protams, ir slikti, bet vispār Dižajā Eiropas civilizācijā mazākuma dzīvošana uz vairākuma darba augļu rēķina ir ļoti sena un svēta tradīcija. Situācijā, kad 1% Zemes iedzīvotāju pieder puse pasaules bagātību, bet 85 pašiem bagātākajiem miljardieriem pieder kapitāls, kurš ir līdzvērtīgs 3,6 miljardiem nabadzīgāko iedzīvotāju kapitāla kopsummai, ir kaut kā dīvaini izdarīt secinājumus, ka parazitēšanu uz citu darba augļu rēķina izdomāja hipiji un kreiso profesūra tikai 1970ajos gados.

Te vēl jāatzīmē, ka liela daļa “zelta procenta” pārstāvju ir tikai savu “pasakaino iespēju” mantinieki. Trešdaļa no pagājušā gada Forbs lielbagātnieku saraksta savus īpašumus vispār saņēma mantojumā, bet par “self-meid-menu” (vīrs, kurš visu sasniedzis pats) izreklamētais Bils Geitss vispār ir ASV senatora mazdēls un baņķieru dzimtas atvases dēls, kas viņam deva iespēju daudzus gadus nodoties radošajiem meklējumiem. Patiešām īstu “self-meid-menu” starp pasaules lielbagātniekiem ir ļoti maz.

Otrkārt. Šis “zelta procents” ir daudzkārt varenāks spēks nekā “bitņiki” un tā nu ir sanācis, ka izplatītais individuālisma un patērēšanas kults šim mazākumam izrādījās ļoti izdevīgs. Tie taču nebija “bitņiki”, kuri ievilka cilvēci kredītu ņemšanas sacensībā, kas izvērtās par ekonomiju uz bērnu rēķina. Ne jau kreisie profesori pārcēla ražošanu no Rietumvalstīm uz lētākām valstīm, tādējādi vairojot bezdarbu pie sevis mājās. Un ne jau feministes 1980ajos gados uzsēdināja Lielbritānijas bezdarbniekus uz pabalstu adatas, lai tie nebuntotos. Un ne jau “zilie” radīja “hipotekāro bumu” ASV, kurš formāli kļuva par 2008.gada globālās ekonomiskās krīzes iemeslu. Tie ir ļoti bagāti cilvēki, kuri taisa naudu un ekonomē, lai gan laiku pa laikam visu šo procesu leģitimizācijai tiek ļoti plaši izreklamēti visādi krāsaini papagaiļi, kuri te kliedz par seksualitātes atbrīvošanu, te par mazākumu tiesībām.

Visbeidzot, treškārt. “Svešās un agresīvās identitātes problēma” tikai izriet no tās agresīvās gribas, kura ir novērojama planētas “zelta procentam”.

Katrs sevi cienošs lasītājs pats patstāvīgi var izdomāt, kurš no krīzes izraisīšanas variantiem ir pārliecinošāks: a) “bitņiki”, studenti un kreisā profesūra samaitāja baltos eiropiešus, iznīcināja ģimenes, mēģināja pie mežoņiem ieviest demokrātiju, kā rezultātā tika savesti visādi nigeri un radās tās “nāves alkas”; b) pasaules lielbagātnieku kasta (kura savas bagātības nodod no paaudzes paaudzē) banāli dzenoties pēc peļņas iedzina baltajiem eiropiešiem galvās individuālistisko – patērēšanas dzīves modeli, tādējādi ekspluatācijas rezultātā izspiežot no viņiem visu cilvēcisko resursu. Pēc tam viņi, dzenoties pēc peļņas, iznīcināja daļu Austrumu un Dienvidu valstu, bet tagad, atkal dzenoties pēc peļņas, viņi daļēji nomaina [degradētos un maz kam derīgos] Eiropas iedzīvotājus.

Pie tam “zilie” aktīvisti, kreisā profesūra, “bitņiki” un feministes lielbagātnieku kastai ir tāds pats “peļņas gūšanas instruments”, kāds 1930ajos gados viņiem bija nacisti, bet 1950ajos gados “beibibums” (pirmais kreditēšanas drudzis).

Vēl jāuzsver, ka ar idejām, kuras var reāli apdraudēt peļņas gūšanu, valdošā lielbagātnieku kasta izrēķinās ātri un apņēmīgi. Atcerēsimies kaut vai ASV “raganu medības”, operāciju “Kondor” Latīņamerikā un vardarbīgo pēckara demokratizāciju Itālijā un Francijā.

Citiem vārdiem sakot, viss jautājums tomēr ir, kurš tad galu galā iznīcina mūsu pasauli – sliņķi, kuri pieprasa pabalstus, vai arī lielbagātnieki, kuri ar šiem pabalstiem aizstāj reālu pilsoņu iesaistīšanos vadības procesos. (Dīvainā kārtā t.s.”cīņas par pilsoniskām brīvībām laikmets” visās pasaules attīstītākajās valstīs nāca kopā ar pilsoņu sociālās pasivitātes padziļināšanos. Gan Eiropā, gan Amerikā, gan Krievijā arvien mazāk cilvēku ir arodbiedrību biedri, politisko kustību un partiju dalībnieki.)

Var, protams, uzlikt atbildību par visdižākās civilizācijas katastrofu uz kaut kādām mistiskām “nāves alkām”. Bet tā ir bāzes un papildelkementu, cēloņu un seko apmainīšana vietām. Visas tās “nāves alkas” parādījās tikai tāpēc, ka vienā brīdī bezbērnu pilsētnieks – vienpatis sāka izmaksāt lētāk un patērēt vairāk nekā cilvēks no tradicionālās “sabiedrības šūniņas”. Kā tirgus vienība šāds indivīds izrādījās veiksmīgāks un izdevīgāks tāpēc kļuva par attīstīto sabiedrību dominējošo pārstāvi.

Pašreiz viss galvenais izdevīgums no  pilsētniekiem – vienpatņiem jau ir iegūts, bet viņš pats caurmērā ir kļuvis vecāks un sāk jau izmaksāt pārāk dārgi. Pie tam viņš ir piekrauts ar tik nepaceļamu pašcieņu un tik lielu obligāti viņam pienākošos labumu klāstu, ka tirgus turētājiem vienkāršāk ir ievest jaunas darbaspēka vienības nekā pārveidot esošās.

Mīts par to, ka “no Afganistānas un Sīrijas sabraukušos nepiespiedīsi strādāt”, protams, ir interesants, bet tā ir tikai un vienīgi folklora. Saūdu Arābijā, piemēram, ir pieņemts stāstīt anekdotes par slinkajiem pakistāniešiem, bet ASV par miegainajiem meksikāņiem. Bet gan vieni, gan otri rukā attiecīgajos tirgos uz pilnu jaudu. Maskavieši var aiziet uz jebkuru jaunbūvi , supermārketu vai pat piena kombinātu un paskatīties uz tur sabraukušajiem viesstrādniekiem, lai gan PSRS laikā Vidusāzijas iedzīvotāji arī netika uzskatīti par čakliem.

Bet bēgļi jau ir sākuši dot “zelta procentam” peļņu, kaut vai tikai uz ēdiena, dzīvesvietas un aifonu rēķina, un tas nekas, ka tas notiek uz valsts līdzekļu rēķina. Un pats “zelta procents” izmirt nemaz negrasās, pat vairāk, krīzes laikā tas ik gadu tikai palielināja savu personisko labklājību. Lūk, ko mums raksta “bagāto un skaisto” preses izdevums Forbes: “Kopā 2014.gada reitingā tika iekļauti 1654 cilvēki ar īpašumiem sākot no 1 miljarda dolāru. Viņu īpašumu kopsumma ir 6,4 triljoni dolāru – par 1 triljonu vairāk nekā pagāšgad.” [Un tie ir tikai oficiālie dati, reālais lielbagātnieku bagātību kopapjoms ir daudz lielāks un bagātākie un ietekmīgākie no tiem šādos sarakstos publicēti netiek.]

Un tagad par mūsu [Krievijas] problēmām. Pie mums maz kurš ir dzirdējis par “bitņikiem” un “zilos” nelaulā, bet attieksme pret cilvēku kā pret tirgus resursu ir apmēram tāda pati kā vadošajās Rietumeiropas valstīs. [Šīs attieksmes kalngals ir, kad aprobežoti algotie vergi ar entuziasmu pieņem ideju par “sevis pārdošanu”.] Un tātad šādiem cilvēkiem ar tiem pašiem “tirgus mehānismiem” un tās pašas “ekonomiskās izaugsmes” vārdā tiek uzspiesta tā pati patērēšana un tas pats individuālisms. Starp citu garīgums un patriotisms šai loģikā arī ir “tirgus mehānismi”.

Un ja mūsu [Krievijas] oficiozā doma tā arī pafosi turpinās atmaskot netikumiskumu, noklusējot no kurienes tikumība vispār rodas, ja mūsu ideoloģija neatgriezīs cilvēkus no “tirgus resursa” statusa galvenās vērtības statusā, kura ir jāattīsta, jāpavairo, jāizglīto un jāiesaista vērienīgu problēmu risināšanā, tad mēs iegūsim to pašu, ko “impotentie Eiropas kropļi”, tikai kādus desmit gadus vēlāk.

Viktors Marahovskis
/19.09.2015/

Avots:
http://www.odnako.org/blogs/otkuda-berutsya-migranti-protiv-rossiyskoy-duhovnoy-analitiki/
http://uinp.info/russkaya_vesna_proekt/mihail_veller_horonit_zakazyvali_
http://www.rg.ru/2014/01/21/protsent-site-anons.html
http://www.odnako.org/blogs/bitovaya-fantastika-protiv-bolshogo-chyornogo-dzhipa/

Šis ieraksts tika publicēts Aktualitātes, Prakse. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s